ŠKOLNÍ ČASOPIS PŘI GYMNÁZIU SOŠPG LIBEREC JERONÝMOVA

VŠE O JÉGÉČKU

Časopis Jégéčko je nevýdělečný projekt studentů Gymnázia & SOŠPg Jeronýmova v Liberci, kteří se Vám formou dvouměsíčníku snaží představit dění na naší škole.

foto info 2

Naše malá redakce se již pátým rokem snaží pravidelně odhalovat všechny kostlivce ve skříních našeho ústavu a zároveň Vás bavit a informovat o novinkách a zajímavostech.

– Lenka Strádalová, šéfredaktorka časopisu

 

Historie

  • Školní časopis Jégéčko byl založen na konci roku 2010, tehdejšími studenty 2.A společně s paní Mgr. Žanetou Horanovou. Vedení se ujalo trio Anička Palečková, Lenka Rozkovcová a Lukáš Lehký. První číslo vyšlo v prosinci 2010 a
    časopis se pod jejich vedením dále rozvíjel.

    lehký palečková rozkovcová      Lukáš Lehký                 Anna Palečková               Lenka Rozkovcová

  • V roce 2011 jsme se zúčastniliškolní časopis roku - logo celorepublikové soutěže „Školní časopis roku“ a umístili jsme se sedmí z celkových 215 středoškolských časopisů.
  • Koncem roku 2012, kdy byla velká část redakce v maturitním ročníku, postupně vedení přebíral Jakub Hrubý, tehdejší tercián, který byl součástí redakce už od samotného začátku, již necelý rok působil jako editor a v březnu 2013 už jako šéfredaktor vydal své první a celkově sedmnácté číslo časopisu.
  • Koncem školního roku 2013/2014 předával přestupující Jakub Hrubý post šéfredaktora své spolužačce Lence Strádalové, která společně s Lucií Vondráškovou a zbytkem redakce úspěšně vydává školní časopis dodnes.
JÉGÉČKO © 2015 - 2016 Frontier Theme